Deel deze pagina

Terugkijken: Een collectieve aanpak. Maar hoe dan?

Wijkteams hebben ook een ‘collectieve’ opdracht. Hoe beter dat lukt, hoe minder bewoners een beroep hoeven te doen op individuele hulp en ondersteuning. Integraal Werken in de Wijk organiseerde op 27 januari 2022 een online bijeenkomst over dit onderwerp. Je kunt dat hier terugkijken.

Deel1: het Netwerkkwadrant. Annelies Kooiman (Movisie) licht het Netwerkkwadrant toe, een model dat concreet maakt hoe een collectieve aanpak past in het geheel van werkzaamheden van wijkteams. Zij neemt de deelnemers aan de bijeenkomst in sneltreinvaart mee in de vier kwadranten van het model. ‘Ik kan het jullie allemaal aanraden.’

Deel 2: ervaringen in Utrecht. Rian van de Schoot (Vilans) spreekt met Mariëlle Verseveld (Buurtteams Utrecht) en Boudewijn Roeterink (Jeugdgezondheidszorg Utrecht) over hun aanpak. Zij passen een groepsgerichte vorm toe van samenwerken met ​ouders, kinderen en gezinnen om actuele (opvoed)vraagstukken samen met hen aan te pakken en op te lossen. Ouders ondersteunen elkaar ook echt bij deze vraagstukken; de collectieve aanpak ondersteunt en versterkt partners in de wijk en stad.

Mariëlle en Boudewijn lichten hun aanpak toe en geven verschillende tips. Mariëlle: ‘Wat je doet is ruimte geven aan andere mensen om met elkaar in contact te komen. En Boudewijn: ‘Veel professionals ervaren tijdgebrek om collectief te werken, maar collectief werken levert juist tijd op.’

Meer informatie